Kontaktní ZooPark Zvole

15. srpna 2016 v 17:22
Už od malička miluju tygry, lvy, gepardy, pumy, levharty, leopardy atd. a vždy když jsem někde v ZOO, tak klidně i hodinu stojím u výběhu tygrů a pozoruju je. Minulý týden jsme s kamarádkou našly "Kontaktní ZOO Park" nedaleko Prahy, kde si můžete pohladit půlroční lvíče, malého leoparda, pumu a další zvířata. Jelikož máme tento ZOO Park necelou hodinu od nás, podařilo se mi přesvědčit rodiče a 13.8.2016 jsme tam zavítali.

Tento ZOO Park je otevřený 4 týdny a jak už jsem psala, můžete tam vidět půlroční lvíče Lojzíka, leoparda Mikyho, pumu Izabelku (leopardovi i pumě je taky něco okolo půl roku, 6 - 7 měsíců).
Lojzík

Miky

Kromě těchto kočiček tam můžete vidět také dikobraza, nosály, morčata a králíky, poníky, čínská prasátka, želvu, chameleona, krokodýla, ovečky, jedovaté hady (kobry), pavouka (sklípkana nebo tarantuli, nevím přesně co to bylo) a jedovatého ještěra.

Dikobraz

Prasátka

Jedovatý ještěr

Krokodýl


Nosál

Krmení Mourka (kotě pumy)

Tento ZOO Park je celkem malý, ale i tak jsme tam strávili něco přes 2 hodiny. Já jsem tam jela hlavně kvůli tomu lvíčkovi, pumě a leopardovi, ale malé děti tam měly v oblibě hlavně morčata a králíky, se kterýma seděly děti přímo v jejich ohrádce a také ovečky, se kterýma také běhaly v jejich ohradě. Tento ZOO Park je o tom, že můžete zvířata poznat "osobně" a ne jen přes sklo nebo přes plot jako v normální ZOO.. Kromě krokodýla, dikobraza, toho pavouka a nosálů, kteří návštěvníky rádi koušou jste si mohli pohladit všechna zvířata.. Jak už jsem psala, děti mohly k morčatům a králíkům a k ovečkám, přes plot si můžete pohladit poníky, prasátka a s dohledem ošetřovatelů si můžete pohladit lvíčka, pumu, leoparda i hady a ještěra.

Pavouk šel přes sklo špatně vyfotit..

Po skupinkách 10 lidí se pouští do klece ke lvíčkovi a leopardovi, které si můžete hladit.. My jsme si bohužel vybrali špatný čas a přijeli jsme tam když tam bylo v celém tom areálu asi okolo 60 lidí (ten ZOO Park je velký asi jako větší zahrada u domu, takže i těch 60 lidí je na takový prostor moc), takže i zvířata byla unavená po několika hodinách hlazení a focení od cizích lidí, takže jsme museli skoro hodinu počkat aby si mohli odpočinout a aby se mohlo k nim do klece znovu. Jako náhradní program jsme měli přednášku o hadech a o tom jedovatém ještěrovi..Mě upřímně hadi ani ještěři nezajímají, nemám je ráda, bojím se jich, ale musím říct, že tato přednáška mě bavila a dokonce jsem si 2 kobry i pohladila..

Ukázka jedových zubů

Celým tím parkem vás provází 2 chovatelé + jedna paní která jim pomáhá a všichni 3 jsou hrozně milí, hodní, ochotní, v pohodě vám odpoví na všechny otázky ohledně zvířat a je vidět, že k těm zvířatům mají opravdu dobrý vztah a že i ta zvířata je mají rádi. Po přednášce jsme se nakonec do klece ke lvíčkovi a leopardovi dostali, ale bohužel jsem si je nestihla pohladit, stihli to pouze první 2 lidi, potom si začal Lojzík s Mikym hrát a blbnout, takže jsme je nechali ať si hrají, ale aspoň jsme je mohli sledovat zblízka a musím říct, že je to úžasný pocit být v kleci s takovýhlema šelama a sledovat je..Tyto 2 kočičky jsem si teda nepohladila, ale pohladila jsem si pumičku Izabelku, kterou měl pan chovatel venku mimo klec, aby si jí mohly pohladit i malé děti, které do klece nesmí, protože si leopard myslí, že je to jeho kořist a útočí na ně..

Pokud máte rádi některé ze zvířat o kterých jsem tady psala a chcete je poznat zblízka, pohladit si je a vyfotit se s nima, určitě tento ZOO Park navštivte.. Žádné vstupné se tam neplatí (Pokud ale chcete, můžete přispět stejně jako my do takové schránky kterou tam mají a chovatelé z těch peněz potom kupují jídlo a jiné potřebné věci pro zvířata), chovatelé jsou tam milí, příjemní a ochotní, je to zábava pro celou rodinu, každý si tam najde něco. Nám se s mamkou líbily šelmy, tátovi s bráchou se zase líbili hadi a ty nejmenší se zabaví u oveček a morčat.. Nikde jsem se ještě nesetkala s tím, že by jste se mohli dostat do takovéhle blízkosti ke lvovi, leopardovi, pumě nebo k jedovatým kobrám..
Pokud by jste o návštěvě této ZOO přemýšleli, doporučuju tam jet co nejdříve, protože za půl roku, až lvíčkovi, leopardovi a pumě bude 1 rok, tak už z bezpečnostních důvodů nebude možnost dostat se k nim do toho výběhu..

Puma Izabelka

Jediné co mi trochu vadilo byli neukáznění návštěvníci, které museli chovatelé neustále napomínat, ale i tak si návštěvníci nedali říct.. Byla tam rodinka, které během 5 minut 3x ošetřovatel říkal, aby nepouštěli malého asi tak ročního chlapečka k té kleci, že by na něj mohl leopard vyjet.. Stejně si nedali říct a leopard se opravdu po tom chlapečkovi ohnal.. A co se nestalo za hodinu? Opět ho rodiče nechali aby strkal ruce do té klece a opět po něm leopard vystartoval.. K tomuhle nemám co říct.. Ty chovatelé neupozorňují ty návštěvníky jen tak pro zábavu, ale kvůli tomu, aby se nikomu nic nestalo.. Pak takováhle rodinka dokáže znepříjemnit zážitek ostatním návštěvníkům, zneklidňuje zvířata a přidělává starosti chovatelům..

Zde máte odkaz na FB stránky ZOO Parku, kde najdete adresu, otevírací dobu, fotky, hodnocení od ostatních návštěvníků atd..

Budu moc ráda, když mi do komentářů napíšete jestli se vám článek líbil / nelíbil, jestli by jste chtěli také nějaké z těchto zvířat vidět, co říkáte na tento ZOO Park a jestli jste už byli v nějakém podobném ZOO Parku nebo tak, tak mi to taky můžete napsat, ráda bych navštívila i další taková místa. Jestli máte nějaký nápad na téma, o kterém bych mohla napsat další článek, můžete to také napsat do komentářů.
Za všechny komentáře budu moc ráda.
Děkuju za návštěvu a za přečtení Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama