Koncert Simple Plan

10. března 2016 v 16:48
5.3.2016 jsem byla se sestřenicí Míšou na koncertě skupiny Simple Plan. Simple Plan znám už dlouho, už jako menší se mi jejich písničky líbily když je hráli třeba v rádiu.. Koncem minulého roku jsem zjistila, že tady mají mít koncert, říkala jsem si, že bych na ně ráda šla, ale neměla jsem s kým jít (Nenapadlo mě se zeptat Míši) a sama jsem na takový koncert jít nechtěla, tak jsem si řekla že ještě počkám, jestli někoho nenajdu.. Koncem ledna mi Míša napsala, že by na SP chtěla jít a jestli bych nechtěla jít s ní. Okamžitě jsem řekla že jo a hned jsme koupily lístky.
Více v CČ

V den koncertu nás Míši rodiče odvezli do Prahy, vyhodili nás na Výstavišti a jeli do kina, protože na nás čekali až nám koncert skončí, aby nás i odvezli, protože by jsme se jinak domu nedostaly.
Koncert začínal ve 20 hodin. My byly na Výstavišti už okolo 18 hodiny. V malé sportovní hale, kde měl koncert být jsme ještě nikdy ani jedna z nás nebyla, takže jsme nevěděly kde to je a chvilku jsme to hledaly.. Nejdříve jsme se ptaly na parkovišti hlídače kudy máme jít.. Šly jsme podle jeho instrukcí a po cestě se k nám připojili 2 kluci. Míša se jich ptala jestli jdou tam kam my a oni že na SP a my že super, tak že jedeme spolu.. Později jsme se připojili k nějaké skupině slovenských fanoušků a s nima jsme to našli. (Takový to, když se slováci vyznají v Praze víc než vy :D). Asi po 20 minutách jsme došli k té hale, kde už bylo hrozně lidí.. Čekaly jsme do 19 hodin než začnou pouštět. Před halou jsme byly schválně dřív, protože lístky byly na stání, tak aby jsme chytly nějaké dobré místo. Původně jsme si chtěly koupit lístky k podiu, ale ty už byly vyprodané. V 19 hodin začli pouštět do haly a všichni se začli hrozně tlačit dopředu.. Malými krůčky jsme se přibližovali ke vstupu.. U vchodu do haly stáli 2 hlídači, kteří kontrolovali tašky a tak, jestli někdo nemá zbraně atd... Jelikož se tam nesmělo brát vlastní pití, tak i pití vyhazovali z tašek, takže to u vchodu bylo docela nebezpečný, protože byly všude po zemi poházené flašky, byla tma, takže jste neviděli kam šlapete a ještě se na vás každý tlačil a strkal do vás.. Úspěšně jsme se dostaly do haly a šly si stoupnout do publika.. Nejdříve jsme chtěly stát uprostřed, ale tam bylo nejvíc lidí, tak jsme se rozhodly, že půjdeme na levou stranu, protože tam to bylo volnější.. Řekly jsme si, že nebudeme celou dobu stát na jednom místě, aby jsme si udržely dobré místo, ale že se půjdeme kouknout i do obchůdků s věcmi od SP a tak a že budeme klidně trochu vzadu, protože i tak uvidíme dobře.. Šly jsme se tedy kouknout do obchůdku, kde si Míša koupila tričko a přívěšek. Docela nás překvapilo, že tam prodávali přímo lidi od SP, protože třeba v o2 aréně ty věci od zpěváků prodávají lidi z o2 arény.. Prodávali tam 3 američani a byli hrozně milí. Míša má SP hrozně ráda, je to její nejoblíbenější skupina a tak jsem jí navrhla, jestli se s nima nechce vyfotit, když nemůže mít fotku přímo se SP, tak aspoň s lidma od nich a Míša že by to bylo super, tak se jich šla zeptat jestli by se s nima nemohla vyfotit a oni úplně v pohodě že jo, dovolili jí i jít tam k nim a v pohodě se s ní vyfotili..
Ve 20 hodin vystoupila první předkapela - The Bottom Line. Tuto kapelu jsme neznaly, ale hrála hezky.. Asi nejvíc se nám líbilo když ten zpěvák vzal nafukovací matraci, hodil jí mezi fans a potom na ní skočil.


(Já vím, kvalita lvl brambora, ale aspoň pro představu :D)

Po půl hodině vystoupila druhá předkapela - Ghost Town. Ta se mi zezačátku moc nelíbila, byla hrozně uřvaná, ale ke konci měli už lepší písničky. Tato skupina zpívala hodinu, skončili okolo 21:20. Potom se 10 minut předělávalo podium pro SP..Stály jsme na levé straně asi 2 - 3 metry od bran, kterými pouštěli fanoušky, kteří měli lístky na stání u podia. Všimla jsem si, že ochranka tu bránu otevřela a najednou se tam nahrnulo asi 10 lidí a nikdo po nich nechtěla ani lístek, tak říkám Míše že asi pouští i bez lístku, protože v tom prostoru u podia bylo ještě hodně volného místa. Tak jsme tam šly taky a zkusily to projít, jestli nás pustí taky. V pohodě nás pustil a měly jsme štěstí, protože po nás pustili ještě asi 2 lidi a pak to uzavřeli. Tam, kde jsme stály předtím jsme měly dobré místo, byly jsme tak ve 4 řadě, jenže v první řadě stál pán, který měl asi něco přes 2 metry, takže jsme moc dobře neviděly, ale teď jsme byly u podia, asi 2 -3 metry od SP Překvapený Po půl desáté přiběhli na podium SP a rozjeli to tam úplně nejvíc jak to šlo.. Bylo vidět, že je to opravdu baví a tím pádem to bavilo i fanoušky.. Většina lidí celý koncert zpívala, tancovala, tleskala atd., prostě si ten koncert užívali (my samozřejmě taky).. Bylo tam i několik párů, které se více věnovali sobě než vystoupení a ani nezatleskali, ale většina se opravdu bavila.. Hrozně se nám líbilo, že kluci mluvili česky. Uměli česky poděkovat, představit se a i "Praha" říkali normálně česky a ne "Prague".. Pořád něco házeli fanouškům, celkem hodili do publika asi 20 trsátek, asi 6 paliček od bubnů, asi 10 flašek od pití, několik ručníků a já nevím co všechno ještě.. Při jedné písničce do publika hodili cca 10 - 15 velkých nafukovacích míčů, se kterými si fans házeli po celé hale a ke konci písničky si těch několik šťastných ten míč vyfouklo a vzalo..
Ten koncert byl úplně skvělej a moc jsme si ho užily.. Já se ze začátku bála, protože jsem nikdy v tý hale nebyla, takže jsem nevěděla jak to tam chodí, bála jsem se že nic neuvidíme, že budeme někde vzadu, bála jsem se aby se tam něco nestalo, protože jsem si myslela že tam budou prostě takový ty velcí drsní chlapi, kteří se kvůli všemu naštvou a začnou se tam rvát atd., ale nakonec to bylo úžasný.. Fans byli super, probojovali jsme se až k podiu, takže jsme byly blízko a viděly jsme úplně super.. Nečekala jsem, že budou kluci ze SP tak milý a hodný..
Tenhle koncert byl úplně jiný, protože tam bylo oproti o2 aréně míň fans, nebylo to na sezení ale všichni stáli, takže tam nikdo celý koncert jen neseděl a nekoukal, ale většina prostě zpívala, tancovala a naplno si to užila.. I kluci měli úplně jiný přístup k fans, rozházeli fanouškům vše co mohli, na konci tam měli ještě asi 5 flašek s pitím, který nestihli vypít a tak rychle každou otevřeli, trochu se z ní napili a hodili jí fanouškům.. Tím nechci urazit zpěváky, kteří tohle nedělají, jen říkám že to bylo prostě úplně něco jiného a byl to takový ten pravý koncert, který vidíme často ve filmech.. Opravdu to nemyslím nějak špatně vůči jiným prostorům a jiným zpěvákům, o2 aréna je úžasná v tom, že se tam vejde hodně lidí, Katy tam mohla díky těm velkým prostorům udělat velkou a úžasnou show, Ellie tam dokázala ohromit desítky tisíc lidí svým hlasem a Simple Plan zase ukázali takový ten typický "tvrdší" koncert.. Byla jsem zatím na těchto 3 větších koncertech - Katy Perry, Ellie Goulding a Simple Plan a všechny jsem si hrozně moc užila, každý byl něčím vyjímečný a na všechny 3 interprety půjdu 100% znovu pokud tady budou (doufám že jo).
Sestřenice Míša má SP opravdu hodně ráda, stejně jako já Demi a já jsem hrozně ráda, že jsem tam mohla být s ní a vidět, jak se jí plní sen.. Měla jsem radost i za ní, že se jí to líbilo a že si to užila. Chápala jsem proč tam chvílema brečela, protože já kdybych byla takhle na Demi, tak bych taky brečela..
Jsem strašně moc ráda, že jsem na tom koncertě mohla být, jsem ráda, že mě Míša vzala sebou, jsem ráda za svou mamku, která mi dovoluje na koncerty chodit..


Děkuju za přečtení a budu moc ráda za vaše názory v komentářích.
Pokud máte nějaké otázky, ptejte se v komentářích nebo ZDE.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 15. března 2016 v 15:57 | Reagovat

Wow! No super článek, co na to říct. Líbí se mi, že jsem si to mohla přečíst z tvého pohledu a sleduji, že i názory na předkapely máš velmi podobné. :D
Taky jsem moc ráda, žes tam byla. Sama bych tam nešla a s mamkou by to asi bylo fajn, ale rozhodně bychom nebyly vepředu a myslím, že bych se tolik neodvázala jako s nějakým vrstevníkem. Navíc jsem se stresovala o něco míň, když vím, že ty chodíš na koncerty a víš cca, jak to tam chodí.
Byl to úžasný večer! :-)

2 Markéta Markéta | Web | 19. června 2016 v 12:56 | Reagovat

Pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama