Duben 2014

Příběh Amandy Todd

5. dubna 2014 v 23:09
Ahoj. Dneska bych vám chtěla napsat něco o Amandě Todd.

Jak jsem se o Amandě dozvěděla? Před 2 rokama o ní byl nějaký článek v Bravu a protože tam bylo něco o sebevraždě, sebepoškozování atd., tak mě to zaujalo. Amandin příběh mě totálně dostal a hrozně mě zaujal, takže jsem si o tom začla zjišťovat víc.

Kdo je Amanda Todd?

Amanda Michelle Todd se narodila 27.listopadu 1996. Její život se zdál fajn, ale jednoho dne se to bohužel změnilo.
Chtěla se začlenit do kolektivu a tak šla s kamarády někam na skype, nebo na něco takového.. Bavila se tam s nějakým klukem - myslela si, že je fajn atd.. a on jí řekl, aby si svlékla tričko, ona do něj byla blázen a tak to udělala, on jí vyfotil bez trička a tu fotku dal všude na net a poslal jí všem jejím kamarádům.. Ve škole i na netu jí kvůli tomu začli všichni šikanovat a ona neměla ani jednu kamarádku / kamaráda a když si myslela, že má konečně někoho, kdo jí má rád, tak ji využíval jen kvůli tomu, aby ji ještě víc ztrapnil.. Vystřídala několik škol, ale všude to bylo stejné..
Amanda byla úplně na dně a snažila se zabít. Řezala se a dokonce vypila i bělidlo.
Skončila v nemocnici - zachránili ji. Když se lidi dozvěděli, že Amanda vypila bělidlo a snažila se zabít, začli jí posílat fotky různých bělidel, aby ji ještě víc shodili a ještě jí k tomu psali, že je škoda, že se jí nepodařilo zabít se..
3 roky se takto trápila a 10.10.2012 to už nevydržela a zabila se :'( Nevím přesně, co se jí stalo, někdo říká, že se oběsila, někdo zas, že z něčeho skočila..


Amanda v září 2012 udělala video, kde celý svůj příběh popsala.
(České titulky)

(Original)
Ten její příběh znám nazpaměť, ale vždy, když koukám na to video, je mi to pořád stejně líto a brečim u toho..

Je mi jí hrozně líto. Kdybych mohla, tak bych jí hrozně chtěla nějak pomoc, ale bohužel už je pozdě.
Někdo si třeba řekne, že si za to může sama, že to neměla dělat atd., ale asi si to hned neuvědomila a hlavně nemohla vědět, co se pak stane.. Je to i její vina, ale nechápu, proč jí za to všichni tak odsuzovali, každý někdy udělá chybu.. Muselo to pro ní být hrozný, udělala jen takovouhle "blbost" a 3 roky byla šikanovaná a nakonec se zabila..


Pokud by vás zajímalo ještě něco víc o Amandě, tady máte video, jak zpívala.


To je vše, co jsem v tomto článku chtěla, snad se vám to aspoň trochu líbilo
..
Byla bych moc ráda, kdyby jste do komentářů napsali, jestli jste o Amandě věděli už dřív, nebo jste se o ni dozvěděli až teď, co si o tom všem myslíte atd.. Klidně se rozepište, byla bych moc ráda za vaše názory.
Otázky pište SEM